Facket direkt facketdirekt.nu

Avdelningar

Organisationsfrågor


Publicerad Uppdaterad
Kopiera länk för delning

Foto: Lars Forsstedt

Byggnads Stockholm - Gotland
Stenhuggarvägen 6
621 53 Visby
Besöksadress: Arbetarrörelsens Hus, Visby
Telefon: 010-601008

Ombudsman: Marcus Johansson, 010-601 12 53
E-post: marcus.johansson@byggnads.se

Ombudsman: Felix Jonsson, 010-601 12 67
E-post: felix.jonsson@byggnads.se

Ordförande: Tomas Kullberg  
E-post: tomas.kullberg@byggnads.se

Elektrikerna avd 1 Region mitt
Postadress: Box 1319
171 25 Solna
Telefon: 0771-10 14 00
E-post: postbox.mitt@sef.se
Ordförande: 
Telefon: 
E-post: 

Fastighets Region ost
Box 1015
171 21 SOLNA
Besöksadress: Skytteholmsvägen 2, 7 tr, Solna
Telefon: 08-440 72 00
E-post: region.ost@fastighets.se


GS avd 9 Östra Svealand
Box 5140
121 17 Johanneshov
Besöksadress: Arenavägen 39, 7 tr, Stockholm
Telefon: 010-470 84 90, Fax: 08-24 33 25
E-post: avd9@gsfacket.se
Ledamot: Veronika Glansholm
070-541 40 42
E-post: veronika.glansholm@comhem.se

Handels avd 20
Stenhuggarvägen 6
621 53 Visby
Besöksadress: Arbetarrörelsens Hus, Visby
Telefon: 0498-29 37 90
Ombudsman: Mathias Pettersson
Telefon: 010-4508647
E-post: mathias.pettersson@handels.se
Assistent: Wiola Öst
E-post: wiola.ost@handels.se
Telefon: 010-4508611


Hotell och Rest avd 2 Stockholm-Gotland
Box 1129
111 81 Stockholm
Besöksadress: Ågatan 7, Sundbyberg
Telefon: 0771-57 58 59
E-post: avd.02@hrf.net

Ombudsman: Annika De Klonia
Telefon: 0771-57 58 59
E-post: annika.deklonia@hrf.net

 

IF Metall avd 37
621 65 Visby
Besöksadress: Arbetarrörelsens Hus, Visby
Telefon: 0498-25 31 91
Ombudsman: Mikael Nilsson
Telefon: 0498-25 31 92/070-646 15 09
E-post: mikael.nilsson@ifmetall.se
A-kassehandläggare: Camilla Carlsson
Telefon: 0498-25 31 91
E-post: camilla.carlsson@ifmetall.se

Kommunal Öst
Stenhuggarvägen 6
621 53 VISBY
Besöksadress: Arbetarrörelsens Hus, Visby
Telefon: 010-442 88 67/010--442 88 68
Ombudsman: Annika Olofsson
Telefon: 070-513 87 58
E-post: annika.olofsson@kommunal.se
Ordförande: Pia Malmros
Telefon: 073-6000994
E-post: pia.malmros@kommunal.se

Livs Region Öst
Stenhuggarvägen 6
621 53 Visby
Besöksadress: Arbetarrörelsens Hus, Visby
Telefon: 08-796 29 00
E-post: regionost@livs.se
Ombudsman: Jessica Hellström
Telefon: 070-0901630
E-post: jessica,hellstrom@livs.se
Förtroendevald: Thomas Karlström
Telefon: 076-135 33 57
E-post: thomas.karlstrom@livs.se

Musikerförbundet avd Öst
112 47 Stockholm
Besöksadress: Alströmergatan 23, Stockholm
Telefon: 08-587 060 00
Ombud Gotland: Bo Ahlbertz
E-post: bo.ahlbertz@musikerforbundet.se
Ordförande: Clara Cleo Cornell
E-post: clara.cleo.cornell@musikerforbundet.se

Avdelning 1 Målarettan
Box 1080
172 22 Sundbyberg
Besöksadress: Skytteholmsvägen 2, 4 tr, Solna
Telefon: 010 - 458 64 01
E-post: avd1@malarna.nu
Ombudsman: 
Telefon: 
E-post:
Ordförande Sek 3 Gotland: Joakim Vinberg
Telefon: 070-202 34 26
E-post:

Seko avd 1
Box 1032
171 21 Solna
Besöksadress: Skytteholmsvägen 2
Telefon: 0770-457 900
E-post: stockholm@seko.se

 

Seko Gotland
Stenhuggarvägen 6
621 53 Visby
Besöksadress: Arbetarrörelsens Hus
Besöksadress: Skeppsbron 14
Telefon:0770-45 79 00 medlesavgiftsfrågor, 0770-45 65 77 avtalsfrågor
Åke Bäckman
Telefon: 070-3686330
E-post: ake.backman@eltelnetworks.se

Transport avd 16
Stenhuggarvägen 6
621 53 Visby
Besöksadress: Arbetarrörelsens Hus, Visby
Telefon: 010-480 30 16
E-post: transport.16@transport.se

Ombudsman: Thomas Gahnström
Telefon: 010-480 33 31
E-post: thomas.gahnstrom@transport.se

Ordförande: Patrik Gardelin
Telefon: 010-480 33 30
E-post: patrik.gardelin@transport.se

Administratör: Gunilla Glifberg
Telefon: 010-480 33 32
E-post: gunilla.glifberg@transport.se